Warning: Missing argument 2 for WP_Widget::__construct(), called in /home/fence/public_html/landscapersorangecounty.com/wp-includes/widgets.php on line 324 and defined in /home/fence/public_html/landscapersorangecounty.com/wp-includes/widgets.php on line 93
scenariusz |

Jeżeli coś nas interesuje, to dlaczego byliśmy opowiadać o tym szeptem?”. Tak twierdzi sama z zakonnic, bohaterek naszego musicalu plus to praktycznie jego motto. Zakonnica w przebraniu to spektakl oraz o tym, iż nie trzeba bać się zmian, nawet jeśli na wczesny rzut oka dają się rewolucyjne, a tenże duch zmian jest równie inspirujący, co inny Duch, będący jednak kluczowe miejsce dla zakonnic. W zespole musical i kościół czerpią ze sobą wiele wspólnego: i tu, a tutaj śpiewa się o miłości. Czasem, gdy się okazuje, w gorących rytmach disco.

Jacek Mikołajczyk, reżyser spektaklu

Musical na platformie słynnego filmu Zakonnica w przebraniu z 1992 roku z Whoopi Goldberg w postaci głównej. Barowa piosenkarka Deloris Van Cartier jest krótkim świadkiem morderstwa przeprowadzonego przez jej kochanka. Ten myśli ją stracić. W ramach usług oferowanej przez policję, główna bohaterka zostaje wysłana do klasztoru. Przełożona znajduje dla niej usytuowanie w zakonnym chórze. Deloris w małym okresie trwa dyrygentem i wpuszcza do zespołu nowego ducha.

Autorem gry jest Alan Menken (Ładna i bestia, Sklep z horrorami, Gazeciarze), laureat nagrody Tony oraz zdobywca ośmiu statuetek Amerykańskiej Akademii Filmowej. Za Zakonnicę w przebraniu został wybrany pięciokrotnie do Tony Awards, w ostatnim zbyt najlepszy musical. Poznańską wersję reżyseruje Jacek Mikołajczyk, który ostatnio z powodzeniem zrealizował Rodzinę Addamsów w Gliwickim Teatrze Muzycznym. Kierownikiem muzycznym spektaklu jest Piotr Deptuch (Jekyll o okazywanym im poczuciu duchowej i trudnej wyższości, o protekcjonalnym ich traktowaniu (nawet przez kleryków!). Wspomina księdza, który starał się szczerze pocieszyć siostry w ich „poniżającym sposobie bycia”, za który znajdował własnoręczne czyszczenie butów lub obieranie kartofli. Tego a – jak z przekąsem tłumaczy autorka – „nigdy by się nie tknął, żeby swojej nazwy kapłańskiej nie skalać”. Aż któregoś dnia bezpośrednio w kapłańskie oczy „siostra siekiera” (jak siebie określa) wypaliła: „w moim rozumieniu poniżające miejsce to żeby było pod latarnią”.

Duży to artykuł, czego sama autorka jest oczywiście świadoma zaś nie wyklucza, że książka „może u wielu PT. duchownych panów” wywołać zdumienie, oburzenie „aż do zastosowania wszelkiego sposobie kija włącznie!”. No tak, pierwsza będzie teraz reakcja wspólnoty Kościoła. Etap jest sprzyjający, bo wydanie książki zbiega się z marcowym dodatkiem do „L’Osservatore Romano”, poświęconym fatalnemu traktowaniu sióstr zakonnych we obecnym Kościele. Można zatem zastanowić się nad własnym problemem w kilka szerszym kontekście.

Wierzę, że głos, który Borkowska zdecydowała się opublikować po kilkunastu latach z napisania, nie zostanie zignorowany. Na szczęście będzie to strasznie skomplikowane: Gold Price Chart | Silver Price Chart | Today Gold Prices Live and Interactive autorka, sędziwa polska zakonnica, jest utytułowaną historyczką, autorką kilkudziesięciu książek, doktorem honoris causa KUL. Wtedy nie jest każda „zbuntowana” zakonnica, która odeszła i żali się „Gazecie Wyborczej”.

Wierzę, że ta książka (będąca jeszcze przyczynkiem do reakcji na dbanie o malejąca liczbę powołań do zakonów żeńskich) wyznaczy ważną cezurę: koniec ery milczenia o sytuacji sióstr zakonnych i ery „duchownych panów”. Mam szansę, że zacznie zaś swobodną rozmowę o tym, co polskie zakonnice naprawdę czują również kiedy są traktowane. I przede każdym o tym, w który system przeciwdziałać zachowaniom (duchownych, a a nas, świeckich), które uwłaczają godności sióstr, ignorując ich zdolności i pragnienia. Zachowaniom podcinającym skrzydła polskim kobietom, które wybrawszy drogę zakonną marzą tylko o tym, by całym sercem pracować dla dobra Kościoła. Wtedy do prac wkroczyła koleżanka zaatakowanej. Kobieta próbowała uspokoić agresywnego człowieka i zniechęcić go z innej mniszki. Półnagi napastnik przewrócił swoją ofiarę i się na niej dał, jednakże jej partnerka nie straciła głowy i zmusiła go, żeby wstał. Zakonnica nie eskalowała przemocy, ale starała się odciągnąć uwagę człowieka z jego ofiary.

W pozostałym ujęciu trzy zakonnice obezwładniły agresora. Później z odsieczą przyszedł im ochroniarz, który stoczył z przyjacielem krótką walkę, zakuł go w kajdanki i wyprowadził z ogrodu. Internauci są zachwyceni, zwłaszcza postawą dzielnych zakonnic.

When you have virtually any concerns about where by and how you can utilize Gold Price Chart | Silver Price Chart | Today Gold Prices Live and Interactive, you can call us on our web site.

Related posts:

  1. Odchudzanie I Forma Po Męsku
  2. Dwunastu odwaznych Lektor online
  3. Barbie Jak Roszpunka
  4. Najświeższe Oleandry Balkonowe
  5. KORONA KROLOW ODC 5 ONLINE
About the

Leave a Reply

Your email address will not be published.

­ Click Me